ICBC TURKEY Portföy İkinci Değişken Fon

ICBC TURKEY Portföy İkinci Değişken Fon

ICBC TURKEY Portföy İkinci Değişken Fon

ÖNERİLEN YATIRIMCI PROFİLİ:
Orta-yüksek risk profili ile çeşitli yatırım enstrümanlarına yatırım yaparak, aynı zamanda sofistike türev araçlarını daha etkin kullanarak, risk getiri dengesi ile birlikte birikimini arttırmayı hedefleyen yatırımcılara önerilir.

KURULUŞ TARİHİ: 03/05/2000

DEVİR TARİHİ: 11/01/2016

FON YÖNETİM ÜCRETİ: Yıllık % 2 

RİSK DÜZEYİ: Orta - Yüksek 

FONUN TANIMI: Fon ağırlıklı olarak Ters Repo-Takasbank Para Piyasası İşlemlerine, Türk ortaklık paylarına, Özel Sektör borçlanma araçlarına yatırım yaparak orta-yüksek bir risk dağılımı ile birikim yaratmayı hedefler. Riskten korunma ve/veya yatırım amacı ile başta Borsa İstanbul Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası enstrümanları olmak üzere, Döviz, Kıymetli Madenler, BIST 30 Endeksi, faiz, finansal göstergeler ve sermaye piyasası araçları üzerinden düzenlenmiş opsiyon sözleşmeleri daha etkin ve esnek bir şekilde kullanılır.

AMAÇ: Fonun amacı, dinamik yönetim tarzı ile çeşitli yatırım enstrümanlarına yatırım yaparak ve türev araçları etkin bir şekilde kullanarak getiri yaratmaktır.

YÖNETİM STRATEJİSİ: Portföyün %10-65 kısmı ile ortaklık paylarına, %0-90 kısmı ile ters repoya, %0-65 Türk Kamu ve Özel Sektör Borçlanma Araçlarına ve sınırlı oranda çeşitli enstrümanlara yatırım yapar

KARŞILAŞTIRMA ÖLÇÜTÜ: %50 BİST-KYD Repo (Brüt) Endeksi + %40 BIST 100 Ulusal Endeksi + %10 BİST-KYD ÖSBA Sabit Endeksi