Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

ICBC Turkey Portföy , dünyanın en büyük bankacılık ve finansal hizmet gruplarından biri olan ICBC Grubu’nun bir üyesidir.

ICBC Turkey Bank A.Ş.’nin çoğunluk hisseleri, 22 Mayıs 2015 tarihinde ICBC Bank ( Industrial and Commercial Bank of China) tarafından devralınmıştır. Çin Halk Cumhuriyeti’nin dört devlet bankasından biri olarak 10 Ocak 1984 tarihinde kurulmuş olan ICBC Bank, dünyada 48 ülkede, yaklaşık 26.548 şube, 627 milyon bireysel ve 7.628 bin kurumsal müşteriye hizmet vermekte olup, birçok kez dünyanın en büyük bankası ve en büyük şirketi ünvanlarına sahip olmuştur.

ICBC Turkey Portföy’ün kuruluş amacı, bireysel ve kurumsal yatırımcıların risk profiline uygun finansal enstrümanların dağılımını belirleyerek portföylerini yönetmek, yatırım danışmanlığı hizmeti sunmak ve yatırımcılarının beklentilerine yönelik optimum faydayı sağlamaktır.

Şirketimiz, yatırım fonları ve bireysel emeklilik fonları yönetiminin yanısıra, tasarruf sahibi bireysel ve kurumsal yatırımcıların kendi belirledikleri risk/getiri tercihlerine uygun olarak Bireysel & Kurumsal Portföy Yönetimi hizmeti sunmaktadır.

ICBC Turkey Portföy, tüm bu hizmetlerin yanında piyasalardaki getiri fırsatlarından profesyonelce yararlanmak isteyen yatırımcılara yatırım danışmanlığı hizmeti de sunmaktadır.